Buradasınız : Ana Sayfa // Estetik Operasyonlar // burun tıkanıklığı neden olur – Tedavisi

burun tıkanıklığı neden olur – Tedavisi

Sponsorlu Bağlantılar

burun tıkanıklığı için doğal tedavi yöntemleri – Geniz tıkanıklığı: bitkisel çözüm bitkisel tedavi geniz eti tedavisi, genizde kuruluk olması çocuklarda burn tıkanıklığı nedenleri sebebleri belirtileri burun polipleri için alternatif çözümler ne iyi gelir

+Devamlı ağız solunumu yapmak zorunda kalır; Sık tekrarlayan boğaz enfeksiyonları olur ve müzminleşmiş farenjit gelişir.
+Horlama ve uyku bozuklukları gelişir
+Akciğer ve Kalp problemlerini ağırlaştırır
+Sabahları ağız kuruluğu gelişir
+Cinsel fonksiyon bozuklukları olur
+Psikolojik sorunlar gelişmesine yatkınlık olur
+Ses kalitesi bozulur ve burundan konuşma gelişir
+Çocuklarda geceleri altını ıslatma problemleri olur

Görüldüğü gibi burun tıkanıklıkları insanın hayat kalitesini ciddi oranda bozmaktadır.

BURUN TIKANIKLIĞI NEDENLERİ !

+Burun kemiğinde kayma (Deviasyon) olması

Burnumuzun ortasında burnu sağ ve sol olmak üzere ikiye ayıran kıkırdak bölmeye septum denir. Bir çadırın direği gibi burnun direğidir. Bu kıkırdak yapıdaki eğiklikler burun deliklerindeki hava deliklerini daraltarak nefes almayı engelleyebilir.

+Alt burun etlerinin (konka) büyümesi

Alt burun etleri her insanda var olan, soluduğumuz havayı ısıtan, nemlendiren ve temizleyen burun içi dokulardır. Bu dokular bazen çeşitli sebeplerle aşırı büyüyebilir ve burun kanallarını daraltabilir.

+Burun çatısında daralma(valv daralması)

Doğuştan olan bir sorundur. Burun dıştan mandalla sıkılmış gibi görünür.

+Geniz eti büyümesi

Çocukluk çağı burun tıkanıklıklarının en önemli sebebidir. Çocuğun büyümesini, gelişmesini olumsuz yönde etkileyebilir. Bazen işitme problemlerine de yol açabilir.

+Yaygın burun içi polipleri

Bünyenin yaptığı rahatsızlıktır. Üzüm tanesi gibi şeffaf ve içi su ile dolu et parçacıklarıdır.Bu sebepler tek tek veya birliktelik göstererek burun tıkanıklığına sebep olur.

BURUN TIKANIKLIKLARINDA YAPILAN TEDAVİLER !

+Burun kemiği düzeltilmesi ( Deviasyon Ameliyatı ) :

Bu yaklaşık yarım saatlik bir ameliyattır. Zor bir ameliyat değildir. Hastanede gecelemeyi gerektirmez. Ertesi gün rutin günlük hayata dönülebilir.

+Alt burun etlerinin küçültülmesi :

Burun etleri vücut için faydalı olduğundan ötürü bu etler tamamen alınmamalı sadece işlevselliği yitirilmeyecek boyuta getirilmelidir. Son zamanlarda bu işlemi gelişen teknoloji yardımı ile daha kolay bir şekilde yapıyoruz. Burun etlerinin içerisine ses dalgaları vererek küçültme işlemini gerçekleştiriyoruz. (Radyo frekansı). Bu işlem muayenehane şartlarında bile ağrısız, tamponsuz ve kansız yapıyoruz.
+Burun çatısının açılması (valv cerrahisi) : Estetik burun cerrahisi ile mümkün olur.
+Geniz eti alınması : Genel anestezi ile hastane şartlarında yapılan kısa bir ameliyattır.
+Burun içi poliplerinin tedavisi : Poliplerin tedavisinde hem ilaçlar hem de endoskopik ameliyatlar yapmaktayız.

Benzer Yazılar

  • geniz eti ve burun tıkanıklığı nasıl Geçer? Ameliyat etkili olur mu?geniz eti ve burun tıkanıklığı nasıl Geçer? Ameliyat etkili olur mu? burun tıkanıklığı - geniz - burunda et - burundan et alma ameliyatı hakkında bilgiler - Geniz tıkanıklığının tedavisi varmıdır? Burun estetiği ve masaj Burun septumu, burun boşluğunu […]
  • Hipertrofik Kardiomiyopatiler:…Hipertrofik Kardiomiyopatiler:… dideral nasıl kullanılır kullanma talimatı hakkında bilgi - inotrop ne anlama gilir açıklama - hipertrofiktir nedir pozitif inotrop hakkında açıklamalar Bilinmeyen bir nedenle, […]
  • tırnak batması için  estetik operasyontırnak batması için estetik operasyon tırnak batmasına son lokal aneztezi adana tırnak batması operasyonu ameliyatı ve tedavi merkezleri lokal anestezi tırnak adana izmir ankara Tırnaklarınızı, özellikle de başparmak […]
Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

*

Sağlık ve Tıp domain